Éjszakai erekció folyamatosan

Hirdetés Az erekció vagy merevedés esetén a pénisz megkeményedik, megnagyobbodik és megemelkedik: ez a férfiaknál szexuális izgalom esetén gyakran előfordul.

Még ajánljuk

Az erekció teszi lehetővé a közösülést. Mivel a hímvessző belsejét különleges, szivacsos, üregekkel átszőtt szövet alkotja, ha ezt vér tölti ki, a hímvessző megduzzad, erekció lép fel.

éjszakai erekció folyamatosan

Nyugalmi állapotban a pénisz hosszúsága egyénenként változó, de átlagosan felnőttkorban centiméter. Azt jelenti, hogy közvetlenül az ébredés előtt a fiú vagy férfi álomperiódusban volt.

Tünet vagy betegség? A merevedési zavar

Teljesen normális, ha az éjjel folyamán akár három-négy merevedése is van egy egészséges férfinak. Ebből ő nem is észlel semmit, mivel közben alszik. Mély relaxációban van, de ugyanígy reggel is előfordulhat a merev állapot.

éjszakai erekció folyamatosan

A férfiak pénisze - különösen a fiatalok esetében - akkor is megmerevedhet, ha nem éri különösebb ingerlő hatás.

Ez a spontán merevedés: a férfiak tesztoszteron-szintje ugyanis hajnali órákban, a nyugodt alvás időszakában a legmagasabb. A spontán merevedés általában azokkal a kamaszokkal fordul elő, akik még nincsenek tökéletesen tudatában hímvesszőjük funkciójával.

Neked is gyakran van éjszakai merevedésed? Akkor ezt tudnod kell

Folyamatosan változó hormonháztartásuk időnként merevedést okoz. Az éjszakai merevedések általában tíz percig tartanak, de akár negyven perc is lehet az időtartamuk. A REM, azaz álomfázisban jellemzőek. A merevedést ugyanakkor súrlódás, a fityma visszahúzódása is okozhatja.

éjszakai erekció folyamatosan

Mindez persze nem vigasztalja a kamasz srácokat, amikor először tapasztalnak ilyesmit, főleg, ha még kínos pillanatokat is okoznak nekik. A kamaszkorú fiút váratlanul éri, hogy reggel, sőt, a nap folyamán szinte bármitől támadhat merevedése, gyakran hozva ezzel kellemetlen helyzetbe őt.

Természetes, hogy rosszul érinti, ha nem akarja, hogy mások is tudják, szexuális izgalomban van, vagy a merevedést valami más okozza, de ő nem szeretné, ha azt hinnék, izgalom hatására történt.

Kellemetlen lehet a helyzet akkor is, ha közterületen, osztályteremben vagy olyan szituációban jelentkezik, amikor végképp nem helyénvaló.

Mást ilyenkor nem tehet az illető, mint hogy valami közömbös dologra gondol.

A hajnali péniszmerevedés okai

Pánikba esni semmiképp sem baklofen-erekció, ahogy attól sem, éjszakai erekció folyamatosan az álomban fellépő merevedéssel néha magömlés is jár: ez is automatikus, és összefügg az álmodással, tehát ez sem arról tanúskodik, hogy az álom erotikus tartalmú volt. Hogy a kellemetlenségeket elkerüljük, tartsunk néhány papírzsebkendőt az ágy mellett!

éjszakai erekció folyamatosan

Kitől kérjünk tanácsot? Az elmúlt évtizedekkel ellentétben ma már nagy segítsége a fiataloknak az internet.

Ha valamit nem értenek, kérdéseik vannak, nem csak a nagy beszélgetésre magát nehezen rávevő szülő segíthet, hanem egy kis utánaolvasás is. Számos irodalom is található a témában, de a fiúk leggyakrabban talán mégis idősebb társaiktól, barátoktól, esetleg rokontól kérnek segítséget. Egyik sem rossz megoldás, de talán a szakszerű magyarázat jobb, mint ha olyasvalaki ad tanácsot, aki maga sincs mindennel pontosan tisztában.

Így tudhatod meg, hogy éjszaka volt-e erekciód

Egy biztos, megijedni nem kell, hiszen a merevedés együtt jár a férfi léttel, sokkal több örömet okoz, mint kellemetlenséget, és egy idő után mindenki megtanulja kezelni a merevedését a nappal folyamán. Ráadásul, idővel az erekció jelensége kezd éjszakai erekció folyamatosan szexhez kötődni, és a spontán erekciók elmaradoznak. Forrás: napidoktor.