Merevedés állva

merevedés állva

Mózes Zsófi Tetoválás: idővel úgyis megbánjuk? A számos élettani előny mellett azonban a rendszeres, hosszú távú bicajozásnak kockázatai is vannak.

Sokat bringázol, és merevedési zavaraid is vannak? Nem véletlen

Gondolj csak bele: amikor bringázol, testsúlyoddal az ülésre nehezedsz, és a nyomás elsősorban a gát tájékát a nemi szervek és a végbélnyílás közötti területet éri. Ez pedig néha komoly gondot okoz, mert ez a nyomás lassítja a vérkeringést, azaz rontja a terület vérellátását, és egyes idegeket is nyomhat. Egyenes út a merevedési zavarokhoz?

merevedés állva

Azért ez nem ilyen egyszerű. Az eredmények nem tudtak egyértelmű összefüggést feltárni. Ugyanakkor más kutatások rávilágítottak, hogy vannak olyan körülmények, amelyek fokozhatják a fentebb említett nyomást és ezáltal növelhetik a merevedési zavar merevedés állva a nemzőképtelenség kialakulásának kockázatát.

Nézzük, melyek ezek a tényezők.

Nehezen marad állva

Nem jó a banán! A European Urology című folyóiratban megjelent tanulmány rámutatott, hogy a keskenyhosszú orr-résszel rendelkező ülések jelentősen csökkentik a pénisz oxigénellátását.

1. Vodka erekcióhoz
  2. Bárhova nézel, mindenütt meztelenség Nagyon gyakori a nemkívánatos merevedés, ha meztelenséget tapasztalunk.
  3. Levágja az ember péniszét
  4. 7 jól bevált módszer: Szuperkemény lesz a férfi - Ripost
  5. Enyhe fájdalom az erekción
  6. Nehezen marad állva Legfrissebb cikkek a témában Hallgatás és beleegyezés Hogyan kezelhetőek és előzhetőek meg a merevedési zavarok?
  7. Amikor lankad a férfiasság – A merevedési zavar árnyékában - Mindset Pszichológia

Ha aggódsz, válassz inkább szélesebbkényelmesebb, és rövidebb orral rendelkező túraülést, mert ez segít jobban eloszlatni a nyomást. Egy es kutatás szerint olyat kell keresned, amelyiknek az orr-része nem haladja meg a 6 centimétert.

A témát vizsgáló tanulmányok szerint azok a kerékpártípusok, ahol a kormány az üléssel egy vonalban vagy annál magasabban van mint amilyennel  Nicole Kidman is suhan a BMX banditákbanbár ők a legtöbbször állva trükközteknagyobb nyomást okoznak a kérdéses területen, és így a vérellátás romlása kapcsán nagyobb eséllyel eredményezhetnek merevedési zavart, mint merevedés állva alacsonyabb kormánnyal rendelkezők.

Az országúti kerékpárosok súlyának egy része viszont például a kormányon nyugszik. A legjobb, ha elsétálsz a bicikliboltba, és személyesen keresed meg azt a típust, amelyikkel minimalizálni tudod a gátadra nehezedő nyomást.

Dőlj hátra!

merevedés állva

Szintén kutatások igazolják és a nyomásváltozás miatt könnyen be is láthatóhogy a fekvőbiciklik esetében nem merül fel ez a kérdés. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen le kell cserélned a jelenlegi szamarat, de ha a bringázás a gáttáji zsibbadás mellett hátfájást is okoz, érdemes lehet elgondolkodnod a cserén.

Amikor lankad a férfiasság... – A merevedési zavar árnyékában

Figyelj oda, és ha kellemetlen, szúró érzést vagy zsibbadást tapasztalsz, tarts hét szünetet a bicajozásban! Hosszabb úton rendszeresen állj meg, és viselj párnázott, speciális nadrágot, hogy minimalizáld a kockázatokat.

Ne maradj le semmiről!